Kapacita dílen je omezena (max 8 míst). Místa rezervujte na: kocivchotci@gmail.com, nebo 733739733. 

Před začátkem dílny sraz před domem čp. 125. Více informací také na FB.

Vstupné dobrovolné. Doporučená cena za dílnu 50–300 Kč.

ATELIÉRY KERAMIKY

Ateliéry keramiky vede Tereza Koníčková. Její práci si můžete prohlédnout ZDE. Délka ateliéru + povídání o hlíně a keramice cca 2h.

9.8.2022 - Chotečské bohyně_ od 10:30h

Společná tvorba Venuší z Chotče - inspirace Věstonickou Venuší, a symboly ženství a plodnosti.

ateliér určen ženám, babičkám, mladým dívkám, matkám s dcerami


Zbývá: 6 míst

9.8.2022 - Sgraffito

od 17h


Přijďte objevit starodávnou renesanční techniku sgraffito.

Vytvořte své vlastní v hliněné podobě, a cestujte tak časem.


Pro dospělé nebo pro dospělé s dětmi


Zbývá: 6 míst

10.8.2022 - Hliněné píšťalky_ od 15h

Přijďte si vytvořit svou vlastní hliněnou píšťalku. Objevte, jak se může hlína pod vašima rukama rozeznít.

Pro děti i dospělé

Zbývá: 6 míst

11.8.2022 - Bijoux

od 17h

Tvorba hliněného bižu z barvené hlíny může být tento den příjemnou předvečerní kratochvílí. Nenechte si ujít výrobu knoflíků, přívěšků, korálků, náušnic....Buďte šik!

Pro děti i dospělé


Zbývá: 6 míst

EXPERIMENTÁLNÍ ARCHEOLOGIE

Altamira je skanzen, který se nachází ve městě Kosmonosy. Jméno dostal podle slavné jeskyně ve Španělsku, ve které se dochovaly jedny z nejstarších pravěkých maleb. Altamira je centrum dětské experimentální archeologie v Kosmonosech. Přípravou stavění pece na chleba vás provedou zástupci této organizace - David Karban a David Dobeš. 

 

NEDĚLE_od 14:00_ Hloubení díry, skládání kamenů na akumulaci tepla, stavění základů (spodních 5 cm) a ukotvení proutku na klenbu. 

ÚTERÝ_ Dokončení klenby, dostaveni pece + dvířka. 

PÁTEK a SOBOTA_ Pečení chleba

KAPACITA 4 MÍSTA!

ANIMAČNÍ DÍLNA

Daniela Paseková je filmařka, scénografka a animátorka. Vystudovala Umprum v Praze, obor filmová a televizní grafika pod vedením Jakuba Zicha. Již od studií se věnuje také animačním workshopům. V ÚTERÝ od 13:30 - 17:00 se těší, v Chotči už po třetí, na animační dobrodružství s Vámi!

PS: Premiéra s živou hudbou se uskuteční v rámci programu Kočí v Chotči v sobotu ve 13:00.

Pro děti od 6 let.

TRUHLÁŘSKÁ DÍLNA

ČTVRTEK od 17:00_a dodělávky v PÁTEK

Na začátku dílny si každý vybereme 6 malých prkýnek. Jedno si schováme, jako dno truhličky, jedno jako víčko a na zbylých čtyřech se naučíme vyrábět truhlářský spoj, který se nazývá "rybinový". S pomocí rýsovacích potřeb a šablon si tak nakreslíme čepy ve tvaru rybích ocásků. A potom je s pomocí pilek a dlát vyřežeme. Čtyři prkýnka do sebe nakonec zapadnou, lepidlo je pojistí a truhličky budou hotové.

--

Zajímavý a pěkný rybinový spoj používali naši předci i na výrobu velkých dřevěných truhel. Najdete ho tak možná i na Vaší půdě. Má tvar rybího ocásku a díky tomu truhlička po složení drží i bez lepidla. A především spoj zajímavě vypadá.

...

Jiří Křivonožka je vystudovaný projektant, který se rozhodl, že bude řemeslo raději aktivně provozovat, než ho pouze dohlížet. Před třemi lety si založil svou vlastní dílnu. Jeho tvorbu si můžete prohlédnou na www.jirikovadilna.cz